Влучна стрілянина – це результат взаємодії стрільця, зброї, прицілу та боєприпасу. Комбінація цих чотирьох складових і утворює стрілецьку систему. Для її успішної роботи всі компоненти мають бути правильно підібрані. Зазвичай, коли хочуть досягти максимальної точності, використовують оптичний приціл зі збільшенням, щоб краще бачити мету та акуратніше навести прицільну марку. Це не означає, що приціли без збільшення не можна використовувати для точної стрільби. Багато пострілів, що запам'ятовуються, було зроблено за допомогою коліматорних або голографічних прицілів. Регулярні вправи у стрільбі та знання деяких особливостей прицілювання дозволить досягти виняткової влучності за їх допомогою. Відсоток влучень і швидкість стрілянини будуть значно вищими, ніж з відкритими прицільними приладами.

Критерії вибору коліматорного прицілу:

1. Вибір прицільної мітки
Є кілька поширених типів прицільних міток для електрооптичних пристроїв — точки, кола або овали (як у шведських прицілів Redring), перехрестя, шеврони, трикутники, ризики та поєднання всіх перелічених фігур. У кожного типу є свої плюси та мінуси:

  • Крапки та кола легко вловлюються оком та інтуїтивно наводяться на центр мішені. Чим більша точка, тим легше її помітити;
  • Перехрестя "четвертують" ціль, і точка прицілювання також виявляється в її центрі. Прицільні сітки у вигляді декількох рисок дозволяють вицілювати мішені, що знаходяться на відстані, що відрізняються від дистанції пристрілки прицілу;
  • Габарити кіл, трикутників, шевронів та рисок часто відповідають цілям певних розмірів. За допомогою таких міток можна прикинути дистанцію до мети.